Eski iPhone kullananların başına talih kuşu kondu, telefonunuzu yüksek fiyattan satabilirsiniz

Apple ürünlerinin yüksek fiyatlarıyla tanınması yaygındır, ancak eski modellerin zamanla değer kazanması daha da ilgi çekici bir durumdur. Örneğin, bir çekmecede unutulmuş eski bir iPhone’unuz varsa, bu cihazın değeri beklenenden çok daha yüksek olabilir. Özellikle ilk nesil, açılmamış bir iPhone söz konusu olduğunda, bu durum kesinlikle geçerlidir. Nadir bulunan bu tür ürünler, açık artırmalarda 130.000$’ı aşan fiyatlarla satılabilmektedir.

Son dönemlerde, ilk nesil ve mükemmel durumda olan 4GB’lık bir iPhone‘un 130.000$’dan fazla bir fiyata satıldığına şahit olduk. Bu, koleksiyonerler ve nadir eşya meraklıları için büyük bir ilgi odağı haline geldi. Aynı modelin başka bir örneğinin 190.000$ gibi daha da yüksek bir fiyata alıcı bulması, bu ürünlerin değerinin talebe bağlı olarak nasıl artabileceğini gözler önüne seriyor. Nadir bulunan bu iPhone’lar, özellikle YouTube videoları için satın alındıkça, koleksiyoncular için bulunabilirlikleri daha da azalıyor.

Eski iPhone kullananların başına talih kuşu kondu, telefonunuzu yüksek fiyattan satabilirsiniz

Bu durum, günümüzde satın alınan bir iPhone 15‘in, mühürlenmiş olarak bir on yıl saklandıktan sonra ne kadar değer kazanabileceği sorusunu akıllara getiriyor. İlk nesil iPhone’lar gibi efsanevi bir değere ulaşmasa da, bu cihazların zamanla değer kazanma potansiyeli bulunuyor. Ancak, ilk nesil iPhone‘ların üretim adetlerinin günümüzdeki modellere göre çok daha az olduğunu unutmamak gerek. Yatırım tavsiyesi olarak görülmemekle birlikte, mühürlenmiş bir iPhone 15‘i gelecekte değerlenebilecek bir koleksiyon parçası olarak görmek mümkün.

Bu bağlamda, Apple ürünlerinin yüksek fiyatlarının yanı sıra, nadir bulunan eski modellerin zaman içinde nasıl değer kazandığı ve bu durumun potansiyel yatırımcılar ve koleksiyonerler için ne anlama geldiği üzerine bir değerlendirme yapmak ilginç olabilir. Nadir bulunan eski iPhone‘ların yüksek fiyatlarla satılması, teknoloji ürünlerinin zaman içinde nasıl antika değeri kazanabileceğini ve koleksiyon piyasasındaki dinamikleri gözler önüne seriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x